Struktura programu (co jsme zatajili)
V předchozím článku jsme rozebrali strukturu zdrojáků jednoduchého programu pro mikrokontrolér LPC1115, ale pár věcí jsme přešli jako samozřejmost, kterou není potřeba moc vysvětlovat. Třeba odkud se vzaly definice registrů LPC1115 nebo co je vlastně v tom mejkfajlu. Proto jsme napsali tento článek.
Struktura programu pro LPC1115
Program pro LPC1115, který na Lipicanu bliká LEDkami, je opravdu velice jednoduchý. Než se ale procesor dostane k samotnému rozsvěcování a zhasínání LEDek, uděje se řada věcí. Projdeme si strukturu zdrojového kódu programu a probereme děje, které předchází spuštění hlavní funkce main().
První program pro NXP LPC1115
Napsali jsme krátký program, abychom vyzkoušeli, jak bude fungovat procesorový modul s NXP LPC1115, který jsme zasunuli do Lipicano Board. Program je velice jednoduchý, pouze bliká LEDkami, ale abychom viděli, jestli funguje, musíme jej nejdříve přeložit, prohnat linkerem a výslednou binárku musíme naprogramovat do Flash paměti mikrokontroléru.
Lipicano, CMSIS-DAP a pyOCD
Vyzkoušeli jsme, jak funguje Lipicano Board s debuggerem pyOCD z projektu ARM mbed. PyOCD je open source knihovna pro Python 2.7, která umožňuje ladit programy a programovat mikrokontrontoléry ARM Cortex-M přes rozhraní CMSIS-DAP. Knihovnu lze používat na operačních systémech Linux, OSX a Windows. My jsme zkoušeli práci s pyOCD na Windows 8.1.