Embedded Linux
Držíte v ruce modul SAM9260 a nejspíše i naši základní desku Baseboard. Doufáme, že vám oba výrobky budou sloužit dobře a že si s nimi užijete tolik legrace a zábavy, jako jsme si užili i my, když jsme je pro vás připravovali.
Společně se naučíme, jak začít náš modul používat, jak si do něj nahrát firmware (SW části jako je Linux, obsah systémové části atd.) a pro ty zvídavější je připravena i sekce o tom jak si sestavit svůj vlastní firmware úplně od základů.
A pro hračičky máme připraveno i kapitolu s několika příklady použití, kde je mimo jiné i ukázka zapojení několika dalších periférií modulu SAM9260.
Co nás čeká ...
Začínáme
Začátky bývají těžké. Ne však s námi! Nejprve si ukážeme jak zprovoznit modul SAM9260 tak, aby nabootoval do předpřipraveného prostředí operačního systému Linux a aby bylo možné přihlásit se do Linuxu prostřednictvím sériové konzole nebo vzdáleně pomocí telnetového klienta.
Nahrávání firmware
V této části manuálu k modulu SAM9260 vysvětlíme bootovací sekvenci modulu, zprovozníme si na modulu rozhraní USB device, abychom mohli nahrávat firmware přes USB port našeho počítače, představíme si aplikaci SAM-BA pro nahrávání firmware pro mikrokontroléry třídy SAM9 od společnosti Atmel a nakonec si ukážeme, jak s pomocí aplikace SAM-BA nahrát kompletní firmware do paměti DataFlash a/nebo NandFlash.
Vlastní firmware
Tato sekce je určena pro ty, kteří jdou rádi hlouběji pod povrch problému a mají chuť dané problematice více porozumět. Zde se ti zvídavější dozví, jak si sestavit vlastní firmware, resp. jeho komponenty.
Příklady
Kdo si hraje, nezlobí. Alespoň tak se to říkává. My si budeme hrát s linuxovým modulem uCSimply SAM9260. Zprovozníme si další periférie modulu a pomocí nich připojíme k modulu několik zajímavých zařízení - USB flash disk (úložného prostoru není nikdy dost), USB-WiFi modul (kdo dnes není bezdrátový, jako by nebyl), GSM/GPRS modul (vlastní modem? proč ne?), dotykový LCD displej a další.