Produkty Novinky Články Návody Kontakty

PSoC 4 s procesorem ARM Cortex-M0

Architektura PSoC 4 společnosti Cypress Semiconductor kombinuje analogové a digitalní struktury PSoC a kapacitní dotykovou technologii CapSense spolu s výkonným procesorem Cortex-M0. Přizpůsobivá architektura nabízí spoustu volně dostupných PSoC komponent ("virtual chips"), které jsou reprezentovány ikonami ve vývojovém prostředí PSoC Creator. Nové obvody řady PSoC 4 budou výzvou jak pro 8bitové a 16bitové tak i pro 32bitové mikrokontroléry.
Architektura PSoC 4 zdokonaluje CapSense dotykovou technologii významným vylepšením odolnosti proti rušení. Vedle dotykové detekce je PSoC 4 také zaměřena na bezsenzorové provozní řízení (Field-Oriented Control – FOC), řízení motorů, snímání teploty, bezpečnostní přístup, přenosnou zdravotnickou techniku a řadu dalších aplikací.
PSoC 4 potřebuje proud 150 nA na zachování obsahu paměti SRAM, programovatelné logiky a schopnosti probuzení z přerušení. Ve stop-módu potřebuje pouze 20 nA, aby bylo možné alespoň probuzení z přerušení. Cypress tvrdí, že PSoC 4 má největší rozsah napájecího napětí ze všech mikrokontrolérů s procesorem Cortex-M0. Umožňuje plný analogový a digitální provoz od 1,71 do 5,5 V. Architektura usnadňuje vývoj vysoce výkonného zpracování signálů, poskytuje konfigurovatelnou analogovou část a variabilní propojování. PSoC 4 využívá integrované vývojové prostředí PSoC Creator.
Podle společnosti Cypress přináší technologie PSoC pro embedded vývoj ekvivalent k programovatelným ASIC obvodům, ale bez dlouhého přípravného času a jednorázových nákladů (NRE). PSoC integruje konfigurovatelné analogové a digitální obvody společně s mikrokontrolérem, snižuje počet potřebných komponent a zjednodušuje následné změny. Jeden obvod PSoC může obsahovat až stovku různých periferních funkcí. Zrychluje cykly vývoje a zvyšuje kvalitu. Redukuje velikost desky, spotřebu energie a cenu výsledného systému.
Blokové schema PSoC 4

Zdroj zprávy

Stránky výrobce